KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14733349
nr 1473 3349
Jozef Hecht
(1891-1951), Polen
Etsning, Signerad, oramat löst blad. Bildmått: 19x12 cm. Bladets mått: 31x21 cm
Józef Hecht (Joseph Hecht), bildkonstnär född i Lodz, Polen 1891, död 1951 i Frankrike.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 juni 2022
kl 18:58:23
5/6 22:59:47
Jozef Hecht
Läs mer om Jozef Hecht